Przeglądasz:

kiero.net » AMiSNS 2022/2023 » Statystyka medyczna
 Drukuj temat
Materiały z wykładów
kiero
1. Informatyczne systemy operacyjne (Windows i Unix) i sieci komputerowe. Podstawowe programy użytkowe (edytory tekstów i arkusze kalkulacyjne). Ergonomia pracy z komputerem. Pozyskiwanie i przetwarzanie informacji z wykorzystaniem sieci Internet.
Prezentacja do pobrania: https://kiero.net.../W1PiR.pdf

2. Rejestracja, porządkowanie i przetwarzanie danych w celu ich dalszej analizy. Medyczne bazy danych i wprowadzenie do statystyki medycznej. Wprowadzenie do realizacji pracy semestralnej i określenie kryteriów zaliczeniowych.
Prezentacja i treść do pobrania: (w opracowaniu)

3. Wstęp do statystyki - Typologia zbiorów danych, etapy ich opracowania i porównywania (określenie zmiennych objaśniających i wynikowych). Tablice statystyczne i skale pomiarowe stosowane do charakterystyki analizowanych danych. Nomogram Altmana do obliczeń wielkości próby.
Prezentacja i treść do pobrania: (w opracowaniu)

4. Parametryczne i nieparametryczne statystyki opisowe a profilaktyka określenia problemów badawczych w kontekście stawiania hipotez statystycznych. Przegląd narzędzi statystycznych umożliwiających poprawne wykonanie analizy i prezentacji wyników w formie tabelarycznej oraz graficznej.
Prezentacja i treść do pobrania: (w opracowaniu)

5. Problemy interpretacji wyników analiz statystycznych - retrospekcje przykładowych projektów badawczych.
Prezentacja i treść do pobrania: (w opracowaniu)
Edytowane przez kiero dnia 03-03-2023 12:04
Administrator
 
https://kiero.net
Przejdź do:
Wygenerowano w sekund: 0.14
337,040 unikalne wizyty